Witaj w serwisie aplikacje gov.pl

Tworzymy przestrzeń pod aplikacje wspierające pracę administracji publicznej


Oznacza to, że programy, z których korzystasz w swojej codziennej pracy, będą wkrótce dostępne w bezpieczny sposób przez internet. Pierwszym z nich będzie aplikacja do Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją.

Jak tworzymy aplikacje?

Human Centered Design

Angażujemy naszych użytkowników na każdym etapie projektu. Prowadzimy badania w urzędach. Dopytujemy, testujemy. Projektujemy usługę cyfrową, która ułatwi pracę tysięcy urzędników w Polsce.

Metoda zwinna

Pracujemy w cyklu miesięcznym. W zależności od dokonywanych odkryć na bieżąco wyznaczane są kierunki naszego działania. Co tydzień komunikujemy partnerom, jakie prace zostały wykonane. Nad projektem pracuje multidyscyplinarny zespół.

Chmura

Przeprowadzamy analizy przygotowania aplikacji działającej w chmurze. Takie rozwiązanie oznacza oszczędności finansowe dla państwa i większe bezpieczeństwo obiegu dokumentacji w administracji. Wraz z usługą powstanie działające 24/7 centrum bezpieczeństwa.

Open source

Działamy transparentnie. Wyniki naszych prac badawczo-rozwojowych publikujemy w publicznym repozytorium Ministerstwa Cyfryzacji. Poszukując rozwiązań programistycznych rekomendujemy wolne oprogramowanie i działamy w myśl zasady otwierania danych publicznych.

Projekt badawczo-rozwojowy

W swojej pracy badamy istniejące na świecie i w Polsce rozwiązania związane z elektronicznym obiegiem dokumentów i e-państwem. Przeprowadzamy eksperymenty programistyczne, analizujemy dokumentacje. Prototypujemy rozwiązania.

Reużywalność

Analizujemy istniejące już w Polsce systemy do zarządzania dokumentacją (EZD PUW, eDok). Poszukujemy rozwiązania, które umożliwi wykorzystanie tego, co w tych systemach najlepsze, a równocześnie ograniczy istniejące luki i wady obecnych rozwiązań.